Банк Фінансова Ініціатива Банк Фінансова Ініціатива

Увага! 22.05.2019 Розпочато процедуру ліквідації банку!

Укр Рус
Про Банк Типові питання та відповіді Контакти Прийом громадян Кредиторам Продаж активів Новини банку Реквізити
Інформаційна служба  38 (044) 593-61-20

Новини банку

30.11.2018

Інформація щодо відзиву генеральної ліцензію на здійснення валютних операцій у ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива»

Інформація щодо відзиву генеральної ліцензію на здійснення валютних операцій у ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива»

Згідно інформації розміщеної на офіційному сайті Національного банку України від 29.11.2018 Національним банком відкликано у ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, з огляду на факти порушення банком «Фінансова ініціатива» валютного законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку України, зокрема: невиконання функції агента валютного контролю; недопущення уповноважених працівників Національного банку до проведення перевірки дотримання валютного законодавства.

Інформація наведена в прес-релізі не відповідає дійсному стану речей.

Так, на підставі постанови Правління Національного банку України від 23.06.2015 № 408 Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 23.06.2015 прийнято рішення № 121 про запровадження з 24.06.2015 тимчасової адміністрації.

Процедура щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку врегульована Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

На виконання ст. 36 Закону, з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку були призупинені всі повноваження органів управління банку та органів контролю.. Фонд набув всіх повноважень органів управління банку з дня початку тимчасової адміністрації. У встановлені Законом строки було розпочато процедуру припинення діяльність відділень, касових вузлів, касового устаткування.

Розпорядчими документами Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів було зупинено здійснення операцій з іноземною валютою, підтвердження та укладення будь-яких угод та здійснення будь-яких переказів з використанням функціональних можливостей системи S.W.I.F.T., REUTERS DEALING, FOREX, ВАЛ-КЛІ, здійснення будь-яких переказів з використанням функціональних можливостей національних та міжнародних систем грошових переказів, кореспондентські рахунки в іноземних банках були закриті, проведена робота по відключенню Банку від системи міжнародних переказів

S.W.I.F.T та REUTERS DEALING.

Таким чином, з 24.06.2015 по теперішній час у Банку припинена можливість проведення розрахунків в іноземній валюті у безготівковій та готівковій формі, здійснення поточних операцій, визначених законодавством України, здійснення інвестицій за кордон, розрахунків за купівлю-продаж облігацій зовнішньої державної позики України, зарахування, використання і погашення кредитів (позик, фінансової допомоги) в іноземній валюті, надходження іноземних інвестицій, відповідно до законодавства України, а також проведення операцій, передбачених генеральною ліцензією Національного банку на здійснення валютних операцій, з використанням поточних рахунків клієнтів, відкритих в ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА».

Банком була проведена робота по передачі контрактів зовнішньоекономічної діяльності на валютний контроль до інших Банків України, ще до введення тимчасової адміністрації. Отже, з дати введення тимчасової адміністрації та по теперішній час, у банку немає на супроводі контрактів по обслуговуванню зовнішньоекономічної діяльності, що обґрунтовано вищенаведеним та звітністю Банку, що регулярно надається в порядку та строки визначені вимогами нормативно-правових актів Національного банку України.

 

       31.07.2018 Національним банком України було пред’явлено ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» Розпорядження про проведення позапланової виїзної перевірки НБУ з питання дотримання валютного законодавства.

            Одразу після повідомлення про перевірку, особам, що входили до складу робочої групи, було забезпечено вільний доступ до приміщень ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА», були прийняті запити з перевірки.

З огляду на неплатоспроможність Банку та приписи нормативно-правових актів, що регламентують порядок валютного контролю, з метою упередження порушень приписів валютного законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб направлено запит до Міністерства юстиції України щодо позиції Міністерства з питання наявності повноважень Національного банку України здійснювати перевірки банків, в яких запроваджена процедура тимчасової адміністрації та поширення на такі банки норм Положення про проведення виїзних, невиїзних (камеральних) перевірок щодо дотримання банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку вимог валютного законодавства України та перевірок пунктів обміну іноземної валюти та території  України, затвердженого постановою Правління національного банку України від 21.09.2007 № 338, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26.10.2007 за № 1220/14487.

Робоча група Національного банку України була невідкладно проінформована про направлення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб зазначеного запиту до Міністерства юстиції України, в письмовому вигляді листом від 03.08.2018 та останніх було повідомлено, що після отримання відповіді від Міністерства юстиції України Фондом гарантування вкладів фізичних осіб буде визначено порядок дій та повноваження тимчасового адміністратора ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» з виконання Розпорядження Національного банку України про проведення перевірки.

 

Окремо звертаємо увагу, за наслідками проведеного обшуку 07.04.2017 в приміщенні ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА», правоохоронними органами було вилучено серверне обладнання операційних систем Банку, включаючи резервні системи. Обладнання було повернуто правоохоронними органами у непрацездатному стані та згідно експертного висновку подальше його використання в роботі Банку стало неможливим, про що Національний банк повідомлявся неодноразово, з наданням підтверджуючих документів.

Жодна письмова вимога/звернення Національного банку України не були залишені ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» без розгляду та ґрунтовної відповіді. Запити робочої групи з перевірки були опрацьовані та надані перевіряючим.

       За ініціативи керівника робочої групи НБУ, перевірка призупинялась та була завершена.

 

 З огляду на вищевикладене, враховуючи припинення банком валютних правовідносин та валютних операцій майже два з половиною роки тому, залишається незрозумілим чому саме зараз у Національного банку України виникає рішення про відкликання  генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій .

 

 

Уповноважена особа ФГВФО

на тимчасову адміністрацію

в ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА»                                                          Д.Є. Кашута

 

 

 

 

всі новини   всі новини
Закон про систему гарантування вкладів
Інформація про систему гарантування вкладів
Версія для друку
Новини банку
Ліцензія НБУ №219 від 11.10.2011 року. ©2008 - 2014. Фінансова Ініціатива
Designed and Programmed by WebStyle Ltd., 2012